لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران
جستجو

«گیلگمش» از یوزپلنگ ایرانی حمایت می‌کند

57433788

تهیه‌کننده آلبوم موسیقی «گیلگمش» درصدی از سود فروش این آلبوم موسیقی را به حمایت از یوزپلنگ ایرانی اختصاص داد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی این آلبوم موسیقی، «گیلگمش» با تکیه بر حماسه گیلگمش و تاکید بر صلح و زندگی به جای جنگ و نیستی ساخته شده است و این هفته با حضور بازیگران سینما و تلویزیون، ترانه‌سرایان، هنرمندان موسیقی، نوازندگان، خوانندگان و جمعی از هنرمندان تجسمی در گالری کناک رونمایی می‌شود.

ادامه مطلب

جزییاتی از آخرین آماریوزپلنگ ها در دهمین گرامیداشت « روز یوزپلنگ»/ نفس‌های‌آخر یوز ایرانی

139209061837372761624904

از کجا معلوم؟ شاید آخرین نسلی باشیم که یوزپلنگ‌ها را در دشت می‌بیند که لم داده و آفتاب گرفته‌اند. هنوز دو‌سال نشده که این جفت پشت فنس‌های پارک پردیسان میهمان شده‌اند تا نسل یوزپلنگ‌ها منقرض نشود.

آنچه پشت فنس‌ها رخ می‌دهد تنها بخشی از طرح ملی حفاظت از یوزپلنگ آسیایی است. ۱۳‌سال است که دفتر توسعه ملل متحد با سازمان حفاظت محیط‌زیست برای حفاظت از یوزپلنگ آسیایی همکاری می‌کند. در دفتر هومن جوکار که مدیر پروژه ملی یوزپلنگ آسیایی است،  در هر گوشه عکسی از یوزپلنگ به دیوار آویخته شده است. پروژه‌ای که برای بهبود حفاظت در زیستگاه یوزپلنگ ایرانی، پایش و تحقیق، آگاه‌سازی و آموزش و حفاظت با مردم تلاش می‌کند.

ادامه مطلب

میاندشت جاجرم پویاترین زیستگاه یوزپلنگ در کشور

82072536-70721708

بجنورد- ایرنا- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جاجرم با اشاره به مشاهده پنج قلاده یوزپلنگ در میاندشت جاجرم گفت: پناهگاه حیات وحش میاندشت جاجرم به عنوان پویاترین زیستگاه یوزپلنگ آسیایی در کشور شناخته شد.

ادامه مطلب

مشاهده یک قلاده یوزپلنگ و ۳ توله یوز در پناهگاه حیات وحش میاندشت

55d96c62ecdd57.41827194

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: یک قلاده یوزپلنگ آسیایی به همراه ۳ توله یوز در پناهگاه حیات وحش میاندشت جاجرم مشاهده و تصویر برداری گردید.

مهندس مطهری افزود: آقای حبیب نژاد مستندساز صدا و سیما به همراه آقای مهندس جعفری رئیس اداره حیات وحش اداره کل و یک نفر از محیط بانان حین گشت زنی در منطقه میاندشت موفق به مشاهده یک قلاده یوز ماده با ۳ توله می شوند.

ادامه مطلب
تصوير من

کمپین حمایت از یوزپلنگ آسیایی کوشکی به منظور حفظ و کمک و این گونه کمیاب در محیط زیست ایجاد شده است .

اگر بدون ذکر منبع مطالب را کپي کنيد اتفاقي نميوفتد. ولي نکنيد!

بهینه سازی توسط : کوشکی